WordPress Sitenize Cloudflare Nasıl Kurulur?

[toc content=".entry-content" anchor-text="#"]

Cloudflare, içerik dağıtım ağı (CDN), DNS, DDoS koruması ve güvenlik hizmetleri sunan bir şirkettir. Hızlı DNS arama süreleri için web performans endüstrisinde çok iyi tanınmıştır ve dünya genelinde 100’den fazla farklı veri merkezinden oluşan sağlam bir ağa sahiptir. Google, Microsoft ve Qualcomm gibi sektördeki en büyük isimlerden bazıları tarafından desteklenirler. Müşterilerinden bazıları Nasdaq, Digital Ocean, Zendesk ve Cisco’dur.

WordPress sitenizdeki güvenliği hızlandırmak ve geliştirmek için kolay bir yol arıyorsanız , Cloudflare harika bir çözümdür. Çoğu kişi, sınırsız CDN bant genişliği sunan ücretsiz planlarını bile kullanabilir. Cloudflare’u WordPress sitenize nasıl kuracağınızla ilgili aşağıdaki adımları izleyin.

Not: Cloudflare kullanıyorsanız, premium DNS’inizi bazı firmalardan kullanamazsınız. Cloudflare tam bir proxy servisi olarak çalışır; bu, birini veya diğerini seçmeniz gerektiği anlamına gelir. Premium DNS’imizi kullanmak istiyorsanız, sitenizi hızlandırmak için, tam bir proxy olmayan KeyCDN gibi alternatif bir CDN hizmeti kullabilirsiniz.

Cloudflare’u Yükle

Aşama 1

Eklentiler > Cloudflare olarak aratıp eklentiyi kuruyoruz. Karşımıza aşağıdaki ekran çıkıyor ve kayıt oluyoruz.

Cloudflare panosuna giriş yapın ve “+ Site Ekle” yi tıklayın. WordPress sitenizin etki alanını girin ve “Taramaya Başlayın” ı tıklayın. (Www veya HTTP / HTTPS eklemeniz gerekmez, siteadi.com şeklinde yazmanız gerekir.)

Bir iki dakika sürebilir ve ardından “Kuruluma Devam Et” düğmesine tıklayın.

Aşama 2

Cloudflare size iki seçenek sunar. Onların kullanabilirsiniz CDN ve koruma (hızlandırır ve sitelerinizi korur) veya sadece onların kullanabilirsiniz DNS . Çoğu müşteri ilkini ister, çünkü Cloudflare’un sunduğu her şeyden faydalanabilirsiniz. Alan adlarınızın etkin olduğundan emin olmak için bulutun turuncu renkte yandığından emin olun. E-posta gibi ek kayıtlarınız varsa (MX kayıtları), bunlar Cloudflare dışı (gri) olmalıdır. Her şeyi doğruladıktan sonra devam düğmesine tıklayın. Daha sonra bu kayıtları her zaman değiştirebilirsiniz.

Aşama 3

Bir sonraki sayfada bir Cloudflare planı seçmeniz gerekecek. Çoğu kullanıcı için geçerli olan ücretsiz planla başlamanızı öneririz. Sonra “Devam Et” i tıklayın. Cloudflare’nın planlarındaki farklılıklar hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

Aşama 4

Ardından, alan adınızdaki ad sunucularını Cloudflare’a işaret edecek şekilde değiştirmeniz gerekir. Cloudflare tam bir proxy hizmeti olduğundan, temelde nasıl çalıştığı, etki alanınızı Cloudflare’a yönlendirirsiniz ve Cloudflare daha sonra etki alanınızı hostinge yönlendirir. Sunucularınızı değiştirirken hiçbir kesinti olmaz. Ardından “Devam Et” i tıklayın.Ve bu kadar! WordPress sitenizde şimdi Cloudflare yüklü.

Not: Önerdiğimiz WordPress kullanıcıları için ek bir adım var. Bu gerekli değildir, ancak resmi Cloudflare eklentisini kurmazsanız Cloudflare ile bazı şeyler düzgün çalışmayabilir .

TR Hosting kullanıyorsanız ve ziyaretçileriniz Türkiye’de ise bir miktar yavaşlık yaratabilir, bu durumda ücretsiz olan kullanımı çok öneremiyoruz. Çünkü ücretsiz olan kullanımda trafiği Avrupa sunucularından döndürdüğü için sitede yavaşlık söz konusu olur. Ücretli paketlerde en yakın noktadan trafik sağladığı için Türkiye’de bulunan sunucularını kullanabiliyor.

Cloudflare ile daha fazla bilgi istiyorsanız bize yorum bırakın.

 

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Scroll to Top