Dsmart İnternet Başvuru Öncesi Bilmeniz Gerekenler!

Yıllardır dsmart mağduru olan bir insan olarak tüketicileri bilinçlendirmeyi bir borç bildim ve bu yazıda dsmart ile ilgili tüm şikayetlerimi tüm mağduriyetlerime değineceğim.

Daha önce defalarca sinir krizleri geçirmeme rağmen avantajlı diye 2 sene önce yine dsmartı seçme gafletinde bulundum. İlk başvuru beraberinde bir çok sorunu getirdi ama düzeleceğine inancım bir türlü sona ermedi.

Mesela diyelim ki size en uygun paket 60 tl diyorlar tamam diyorsunuz onaylıyorsunuz siteye bir bakıyorsunuz daha iyi özellikli daha ucuz paket var, değiştirin diyorsunuz yeniden tahaahhüt başlatılıyor. Müşteri temsilcileri ezbere konuşan niteliksiz insanlar.

Sonra sıfır modem geliyor sözde evinize, bir bakıyorsunuz İstanbul’un Etiler’inde sürekli internetiniz kopuyor. Teknik desteğe bağlanıyorsunuz, bizde internetinizde sorun gözükmüyor deniyor ve umursanmıyorsunuz. En az 15 gün anlamaya çalışıyor ve sürekli arıyorsunuz sorunun modemde olduğu kabul ediliyor. Abonelikten vazgeçmek istediğiniz için sözde ücretsiz teknik servisleri eve gelip modemi yeni modemle değiştiriyorlar. Fakat ne olursa olsun verimli bir bağlantıya bir türlü sahip olamıyorsunuz.

IVR ile fatura ödemek için dsmartı arıyorsunuz bir dünya güvenlik sorusu ardından sizi yönlendiriyorum diyor ama sesli yanıt sistemi sizin adınızı değil başkasının adını okuyor. Bir daha arıyorsunuz yine aynı isime yönlendiriyor, yani ödeme yapsanız başkasının faturasını ödeyeceksiniz.Tekrar arayıp durumu iletiyorsunuz tamam şikayet kaydınız alındı deniyor. ! gün sonra müşteri temsilcisi yanlış bir yönlendirme yok diyor delirmemek elde değil. Ama benim ağzım yandığı için öyle mi deyip ses kaydını mail atıyorum, bu kez de aa evet yanlışlık olmuş deniyor. Yani sizi aptal yerine koyuyor dsmart.

Müşteri temsilcisi vizyonsuz eğitimsiz vs.. Mesela size dava açacağım bu böyle olmaz diyorsunuz sıkıntı yok diyor..

1 ay sonra yeni modemde sorun çıkıyor eve teknik servis geliyor modemin yenisini getiriyor, eskisini biz almıyoruz diyor. Çağrı merkezini arıyorum almadılar ne yapacağım diyorum, kalsın sizde sorun yok diyor. Fakat 2 senedir bozuk modemi tarafıma fatura ediyorlar. Şikayet için sürekli dsmartı aramama rağmen gelip alacağız deyip almadıkları için modemi kargo ile gönderiyorum. Teslim alınmasına rağmen şu an hala bozuk modem tarafıma fatura ediliyor.

Taahhüt bitiş tarihim her aradığımda 2 ay ileri atılıyor, o kadar bezdirme politikasına bağlı bir işleyiş var ki vazgeçiyorsunuz, ama ben şu an bu durumu tüketici haklarına taşıdım, ve sanırım dava yoluna doğru da ilerleyeceğim.

Taşındım ve nakil aldırdım 1 sene kullanmadığım evin dışarıda yağmur yemiş kablosuna,  bunu kulanın ama yağmur gelmesin diyen bir insan nakil işlemimi sözde yaptı, dsmart çağrı merkezini aradım biz etiket yaparız kendiniz çekeceksiniz dedi yani anlayacağınız dsmartı tercih etmeniz için size 1 tane bile neden gösteremem.Şuan sitelerine bakıyorum evde kurulum yazıyor ama, tutarsızlık diz boyu..

 

Para karşılığı hizmet aldığımız bir firmanın hangi hakla bu şekilde yasalara aykırı ve bizi yıpratmaya hakkı var?

Dsmart internet abonelik almadan önce bunları göze alın..Bunlar sadece son zamanlarda yaşadıklarım..

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Scroll to Top