E-Ticaret Sitenizi Başarıyla Pazarlamak için 7 Öneri

E-ticaret, teknoloji ve yeniliklerin mevcut çağında güçlü bir role sahiptir. Her gün artan sayıda aktif internet kullanıcısı bulunmaktadır. İşletme sahipleri, e-ticaret pazarlamasına öncelikli odaklarını yavaş yavaş değiştiriyorlar. Bu nedenle, değişen dünyayla, girişiminizi tanıtmanın en etkili yollarının bir kaydını tutmanız gerekir.

Artan girişimci çizginizi artırmak için uygun stratejiyi seçme geleneği , çevrimiçi sektörü ele geçiriyor. Bir bireyin daha fazla satış yapmak için eksiksiz bir reklam planı oluşturmasına yardımcı olabilecek uzun bir temel liste bulabilirsiniz. Ancak, bunlar e-Ticaret platformunuzu daha kısa sürede pazarlamak için kullanabileceğiniz en iyi tavsiyelerden bazılarıdır.

 

İçerik Pazarlama Stratejisi Kullanma

Hubspot’un izniyle e-ticaret platformunuza her zaman bir içerik pazarlama stratejisi eklenebilir. Müşterilerinizi şirketinizin ürünleri veya hizmetleri hakkında eğitirken, bu yaklaşım işinizi geliştirmek için başarılı bir ipucu.

Bir blog oluşturmak, özellikle ziyaretçilerin gelmesi durumunda her zaman avantajlı olmuştur. İşletmenizin arama motorlarında daha iyi sıralamasına yardımcı olur. Tanınan sitelerde yüksek kaliteli, misafir gönderisinin ve podcast’lerin uzun biçimli içeriği, uzmanlığınızı öne çıkarabilir, güçlü bir içerik pazarlama stratejisi için en iyi seçenektir.

 

İçerik Pazarlama Yöntemini Deneyin

Herhangi bir işletmeyi tanıtmanın en etkili ve nadir yollarından biri içerik pazarlamasıdır. E-ticaret işletme sahipleri bu tekniği kullanabilir ve mevcut müşterilerini yeni satın alımlara teşvik edebilir. Bu stratejiyi seçmenin en kolay yolu başarılı bir müşteri yönlendirme programı oluşturmaktır .

Bu planda, hedeflerinizi belirleyebilir ve etrafınızdaki tüm olası yönlendirme bağlantılarını listeleyebilirsiniz. Yönlendirme teşviklerinin belirlenmesi burada önemlidir, çünkü bunlar yeni müşteriler getirmek için temel unsurdur. Akıllıca öğrenin ve bunları endüstriye, ürünlere ve fiyatlara göre seçin.

 

Influencer Pazarlama Stratejisini Seçin

Influencer pazarlama, işletme sahiplerinin 2020 yılında etkili bir şekilde deneyebileceği bir başka başarılı e-ticaret pazarlama stratejisidir. Sektördeki lider simgelerle marka bilinirliğini artırmanın trend yoludur.

Etkileyici bir akıllı seçim, hedef kitlenizi hızlı bir şekilde toplayacaktır. Hubspot , bu pazarlama türü için en önemli istatistikleri açık bir şekilde açıklamaktadır. Pazarlamacıların % 80’i bunun etkili olduğuna inanırken, % 71’i de müşteri kalitesini takdir ediyor. Mikro-influencer, ünlü influencer, blog influencer ve daha fazlası gibi alt tiplere sahiptir.

 

E-posta Pazarlama Stratejisinden Yararlanın

E-postalar hala insanlarla bağlantı kurmanın en yaygın yoludur. Gmail, otomatik öneri seçenekleriyle gelişiyor ve şu anda Yapay Zekayı uyguluyor. Bu nedenle, e-posta pazarlama stratejisini kullanmak, işletme ne olursa olsun her türlü e-ticaret platformu için faydalı ve değerlidir.

Bu yaklaşım için Emarsys, MailChimp ve Constant Contact gibi popüler e-posta pazarlama platformlarına da bakabilirsiniz. Ürün ve hizmetlerin tanıtımı için kârlı kanallardan biridir. İşletme sahipleri bunu her zaman kitleyle bağlantı kurmanın en hızlı yolları arasında bulacaklardır.

 

Sohbet Botlarından En İyi Şekilde Yararlanın

Sohbet botları e-ticaret sektöründe her geçen gün yaygınlaşıyor. Stratejiyi, müşterilerin canlı sohbete katılmaya başladıktan hemen sonra etkili bulacaksınız. Bu süre zarfında sorgularını çözebilirseniz ziyaretçiler büyük olasılıkla kendilerini rahat hissederler. Bu nedenle, sohbet botlarını tercih etmek faydalıdır, çünkü bunlar bütün gün ayakta kalabilir.

İnsan müşteri hizmetleri genellikle bir sorunu çözemez ve ilk kez kullananlar ile başa çıkmaz. Ancak, sohbet botları yapay zeka yöntemlerini kullanır ve ayrıca müşteri davranışını anlar ve müşteriyi hızlı bir şekilde tatmin eder. Ayrıca, en son botlar aynı anda maksimum insanlarla bağlantı kurabilir.

 

Video Pazarlama Yaklaşımı Planlama

Herhangi bir dijital pazarlama stratejisinde herhangi bir videoyu seçmek her zaman faydalıdır. Şimdiki dönem, her şey dışında görsele öncelik vermektedir. Wyzowl’a göre , 2019 yılında işletmelerin % 87’si bu yöntem üzerinde çalışıyor, % 84’ü ise bu yöntemi denedikten sonra trafiklerinde bir artış yaşadı.

Bu stratejiyi denerseniz satışlarda hızlı bir artış göreceksiniz. İçeriğin kalitesini talep etmez; bu nedenle daha az zaman alır. Anahtar noktalardan biri, bu pazarlama ile birlikte gelen yüksek bir arama motoru sıralamasıdır. Bunun nedeni, YouTube’un bu yaklaşım için en iyi kanal olması ve Google’ın şu anda sahip olmasıdır.

 

Sosyal Medya Pazarlamasını Kaçırmayın

Herhangi bir işletme türünü tanıtmanın en trend yöntemi sosyal medya pazarlamasıdır. Dünya çapında iki milyardan fazla insan her gün popüler sosyal medya platformlarını kullanıyor. Bu nedenle, aylık 2,41 milyar aktif kullanıcıyla Facebook ve 2 milyar aktif kullanıcıyla YouTube gibi önde gelen kanallara genişletin.

Statista’nın izniyle sırasıyla sırasıyla 330, 310 ve 300 milyon aktif kullanıcıyla Twitter, LinkedIn ve Instagram takip ediyor . 2020 için en iyi sosyal medya pazarlama stratejisini tercih edin ve maksimum kişiyle kolayca bağlantı kurun.

Uygulamanın doğru yollarını bilmiyorsanız asla en iyi stratejiyi bulamayabilirsiniz. Bu nedenle, bu tavsiyelerden en iyi şekilde yararlanın, çünkü bir yöntemin uygulanması başkalarına getirdiği etkilerden daha önemlidir.

Tüm bu yöntemler üzerinde çalışın ve öncelikle sizin için mümkün olan en iyi sonuçları verebilecek yöntemlere odaklanın. Teknoloji çağı büyümeye devam edecek ve rekabette kalmak için en son trendlere bağlı kalmalısınız.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Scroll to Top