En İyi WordPress Eklentilerini Sizin İçin Seçtik!

[toc content=".entry-content" anchor-text="#"]

İnsanların WordPress ile ilgili sevdiği şeylerden biri, üçüncü taraf eklentilerinin büyük kütüphanesi. Ancak yalnızca WordPress.org’da listelenen 54.000’den fazla ücretsiz eklenti ve başka bir yerde listelenen binlerce eklenti sayesinde, ihtiyacınız olan bir eklentiyi bulmak zor olabilir. Samanlıktaki iğne aramak diyebiliriz!

Giriş

Zaman kazanmanıza yardımcı olmak için, binlerce farklı eklentiyi, çok çeşitli kullanımlara yönelik en iyi 71 WordPress eklentisi listesine indirdik. 71 hala çok fazla olabilir, ama 54.000’den daha iyi! SEO eklentilerinden, proje yönetimi eklentilerine kadar her şey için en iyi WordPress eklentilerini keşfetmek üzeresiniz!

En iyi WordPress SEO Eklentileri

WordPress sitenizin Google gibi arama motorlarında iyi sıralanmasını istiyorsanız, sayfa SEO’nuzu optimize etmenize yardımcı olacak bir SEO eklentisine ihtiyacınız var . İşte en iyilerinden ikisi..

Yoast SEO

Xml haritaları oluşturma vb vir çok seçenekle kapsamlı Seo oluşumunu sağlar.

The SEO Framework

Yoast seo gibi kapsamlı olmasa da iyi işler çıkarır.

En iyi WordPress Güvenlik Eklentileri

Sucuri Security

WordPress güvenliğine kapsamlı bir yaklaşım sunuyor.

WP Security Audit Log

Sitenizde sizin veya diğer kullanıcılar tarafından yapılan her bir değişikliği takip etmenize yardımcı olur. Çeşitli kullanıcı hesaplarının ne yaptığını izleyerek, şüpheli davranışları tespit edebilir ve sorun çıkmadan önce durdurabilirsiniz.

 Google Authenticator

İki faktörlü kimlik doğrulama kullanarak giriş sayfanızı kilitlemenize yardımcı olur . Hiç bankanıza giriş yapmak için kısa mesajla size gönderilen bir kodu girmek zorunda kaldınız mı? Öyle bir şey ama WordPress için!

WPS Hide Login

Sitenizin giriş sayfasını farklı bir URL’ye ( seçebileceğiniz ) taşımanıza izin vererek giriş güvenliğini artırmanıza yardımcı olur .

Örneğin, ‘ siteniz.com/secret-login-page ‘ ile gidebilirsiniz .

Kurulumu çok kolaydır ve ayrıca giriş sayfanıza daha önce varacak olan birçok sunucu stresli bot trafiğini ortadan kaldırmanın ikincil yararı da vardır.

En İyi WordPress Performans Eklentileri

Güvenlik gibi performans da, sunucunuzun büyük bir rol oynadığı bir şeydir. Ancak, doğru performans eklentilerini kullanarak sitenizin performansını da artırabilirsiniz .

WP Rocket

WP Rocket , WordPress sitenizi hızlandırmak için çok çeşitli tweaks yapan birinci sınıf bir önbellek ve performans eklentisidir.

Perfmatters

Sitenizin HTTP isteklerini ve sayfa boyutunu daha da azaltabilecek, sitenizde daha küçük performans geliştirmeleri yapmanıza yardımcı olur.

Query Monitor

WordPress sitenizin veritabanını izlemenize yardımcı olur. Geliştiriciler için daha fazla önerilir, bu nedenle yeni başlayanlar eklentiden anlamlı bilgiler almakta zorlanabilir.

En iyi WordPress Sayfa Oluşturucu Eklentileri

Sayfa oluşturucular, kod bilgisi kullanmaya gerek kalmadan daha seçkin tasarımlar oluşturmanıza yardımcı olur. Normal WordPress düzenleyicisinin sınırlarıyla sınırlandırılmış hissederseniz, bir sayfa oluşturucu eklentisi en iyi arkadaşınız olabilir.

Elementor

WordPress.org’a göre , yalnızca 2016 yılında piyasaya sürülmesine rağmen, Elementor hızla yükseldi ve şu anda 1.2 milyondan fazla aktif kurulumla var olan en popüler sayfa üreticilerinden biri.

Basit sürükle ve bırak ve canlı, görsel önizleme kullanarak seçkin tasarımlar oluşturmanıza olanak sağlayan bir eklenti.

Elementor Pro – ücretli sürüm – aynı WordPress temanızı aynı sürükle ve bırak arayüzünü kullanarak oluşturmanıza olanak sağlar.

Beaver Builder

WordPress sayfa oluşturucu dünyasında başka bir büyük isimdir. Sitenizin canlı bir önizlemesinde aynı stil sürükle ve bırak oluşturucusunu kullanır.

Ücretsiz sürüm, Elementor kadar cömert değil, ancak Pro sürümü derin bir işlevsellik sunar.

 

Devam Edeceğim Bildirimlere Abone Olmayı Unutmayın 🙂

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Scroll to Top