Küçük İşletmeler için En İyi Pos Sistemleri

[toc content=”.entry-content” anchor-text=”#”]
Küçük bir perakende veya yeni başlayan bir işletme olarak, daha büyük yatırımları bir süre ertelemek daha iyi olabilir. Paranızı stratejik olarak harcamak istersiniz; tüm çabanızı ve zamanınızı müşteriyi satın alma işlemi yapmaya teşvik eden sürece odaklamak istiyorsunuz. Peki, müşterinin işlemlerini tamamlayıp dönüştürdüğü nokta ne olacak?

Eğer e-ticaret yapıyorsanız mutlaka bir şirket kurmalısınız. Şirket kurmadan, fatura kesmeden e-ticaret yapmanız yasal değildir ve ciddi cezalara maruz kalabilirsiniz. Ayrıca şirketiniz olmadan Sanal POS almanız pek mümkün değil. Bu konuda İyzico’nun link ile ödeme ile ilgili yazısına göz atabilirsiniz.

Uzatmadan konuya girelim; Müşteriyi satış noktasına götürmek için zaman ayırdığınız tüm bu dikkat ve titizliği, işlemin sorunsuz çalışmasına da ayırmanız şarttır. Yavaş bir ödeme, satışınızı olumsuz etkileyebilir. Bu yüzden küçük bir işletmenin kurulmuş bir işletme kadar POS sistemine ihtiyacı vardır.

Her temel satış sistemi ödemeleri işleyebilir ve satışları kapatabilirken, en iyi POS sistemleri ödeme işleme, bordro ve muhasebe, envanter ve müşteri yönetimi, raporlama vb. gibi işlevleri sağlam POS donanım ve yazılım paketlerinde birleştirir.

Ancak, çevrimiçi olarak bir POS sistemi aramayı denediyseniz, seçim yapabileceğiniz büyük bir POS çözümleri yelpazesi keşfetmiştirsiniz, bu da kararı çok zorlaştırıyor.

Bu blogda, seçim sürecinizi azaltmak adına için size en iyi 5 POS sistemi önerisini sunuyoruz:

Shopify

Perakende sektöründe tanınmış bir isimi olan Shopify, Kredi Kartı, Kapıda Ödeme, Havale gibi ödeme yöntemlerini Shopify üzerinden kullanabilirsiniz. Bu ödeme yöntemlerinden en önemlis Kredi Kartı ile ödeme alma yöntemi olan Sanal Pos’tur. Shopify ayrıca, pazarlamacıların sosyal medyada ve üçüncü taraf çevrimiçi pazarda satış yapmalarını sağlayan zengin özelliklere sahip e-ticaret entegrasyonu sunar. Fakat şu an için Türkiye’de ödeme almak için Garanti Sanal Pos, Payu, İyzico kullanabilirsiniz.

Özellikleri:

 • Uygun bir fiyatlandırma yapısı ile birlikte gelir. Aylık 29$ ile 299$ ödeme yaparsınız. Ayrıca her satılan ürün başına yaklaşık 2$ gibi bir ödeme alır.
 • Çeşitli envanter yönetimi özellikleri – ürün ekleyin, boyut, renk ve malzeme gibi varyasyonları belirtin, SKU’lar, fiyatlar ve daha fazla bilgi ekleyin.
 • Müşterinin adresini ve iletişim bilgilerini kaydetmenizi sağlar.
 • Tüm büyük kanallardan (kredi kartı, PayPal ve diğer çevrimiçi yöntemler) ödeme kabul eder.
 • Barkod etiketleri oluşturma, yazdırma ve tarama olanağı sunar.
 • Güçlü CRM ve raporlama özellikleri sunar.
 • Çok konumlu iş operasyonunu ve yönetimini destekler.
 • Bir çok uygulama desteği ile işlerinizi daha pratik yapmanızı sağlar.

VEND

Vend, bugün yerleşik bir sadakat programı sunan çok az sistem arasında en iyi IPAD POS platformlarından biridir. Son derece özelleştirilebilir ve kapsamlı bir satış noktası paketi çözümü olan Vend, küçük perakende mağazaları tarafından müşteri işlemlerini, satışlarını ve çeşitli envanter yönetimi görevlerini gerçekleştirmek için yaygın olarak kullanılmaktadır. Aylık 99$ dolardan başlayan planları mevcut.

Özellikleri:

 • Tamamen özelleştirilebilir bir çevrimiçi mağaza kurabilir ve ürünlerinizi tek bir tıklamayla çevrimiçi hale getirebilirsiniz.
 • Özel bir ipad uygulamasıyla birlikte gelir ve Mac’ler, PC’ler ve iPad’ler de dahil olmak üzere çeşitli cihazlarla uyumludur.
 • Çoklu görev yönetimini destekler – müşteri bilgilerini, gösterge tablolarını ve raporları, promosyonları ve fiyatlandırmayı, ana ürün kataloğunu, siparişleri, envanteri, ödemeleri, nakit, iadeleri, geri ödemeleri, özel makbuzları, personel eğitimini ve daha fazlasını yönetmek için birçok özelliğe erişim sağlar.
 • Ölçeklenebilir ve yapılandırılabilir – çok sayıda iş uygulaması ile çalışır ve işiniz büyüdükçe yeni işlevleri entegre etmenizi sağlar.
 • Çevrimdışı da çalışabilir. İnternet kapatılsa bile kullanıcılar satmaya devam edebilir ve sistem yeniden çevrimiçi olduğunda platform tüm işlemleri ve verileri otomatik olarak senkronize eder.

 

SQUARE

Başlaması ücretsiz, kolay ve hızlı kurulum, kapsamlı bir özellik yelpazesi – Square, rekabetçi fiyatlarda en başından itibaren güçlü özellikleri arayan küçük işletmeler için en iyi POS seçeneklerinden biridir. Aylık 29$ dan başlamaktadır.

Özellikleri:

 • Kare Kontrol Paneli, evrak işlerini ve faturalandırma hatalarını azaltırken idari görevleri kolaylaştırır.
 • Square magstripe okuyucu ile, doğrudan mobil cihazınızdan kredi veya banka kartlarını kullanarak ödemeleri alabilir ve yönetebilirsiniz.
 • Veri güvenliği ve sahtekarlığa karşı koruma sağlayan özellikler sunar.
 • Hareket halindeyken ve internet bağlantınız olmasa bile satış yapmanıza olanak tanıyan bir çevrimdışı satış modu sunar.
 • Envanter yönetimini daha rahat ve sorunsuz hale getiren ürün miktarını ve diğer görevleri görüntülemek, yönetmek, izlemek, düzenlemek, düzenlemek için özellikler vardır.
 • Etkili raporlama özelliklerine sahiptir ve gerçek zamanlı analitik sunar.

İşletmenizi yönetmeyi kolaylaştırmak için ek işlevler seçmediğiniz sürece aylık ücret alınmaz. Bununla birlikte, Square’in eklenti özellikleri çok pahalı değildir ve her zaman yalnızca ihtiyacınız olanı eklemeyi seçebilir ve istemediğinizi atlayabilirsiniz.

TouchBistro

F&B hizmeti göz önünde bulundurularak tasarlanan TouchBistro POS, barlar, kafeler, restoranlar ve diğer benzer işletmeler tarafından yaygın olarak kullanılmaktadır. Bir cafeniz var ve pos sistemi kullanmak istiyorsanız ideal bir sistem. Platform, iPad tabanlı, bulut barındıran ve restoranların işletmelerinin çeşitli yönlerini verimli bir şekilde yönetmelerine yardımcı olmak için özenle uyarlanmıştır. Yazılım paketi 105$ abonelik ise 69 $dan başlamaktadır.

Özellikleri:

 • Ölçeklenebilir ve esnek – Küçük kafelerden orta büyüklükte bir kafeye ve köklü restoran zincirlerine kadar her türlü yiyecek ve içecek kurulumuna aynı düzeyde verimlilik ve işlevsellik sunar.
 • Yerel, çevrimdışı bir çözümün güvenilirliğini sunar; İnternet bağlantısının kesilmesi nedeniyle yoğun iş saatlerinde kesinti süresinden endişe etmenize gerek yoktur. Platform, bulut tabanlı raporlama ile rahatlık ve gönül rahatlığı sunar.
 • Özel kat planları, menü değişiklikleri, masa yönetimi, fatura bölme vb. gibi restorana özgü zorlukları ele almak için akıllı özelliklere sahiptir.
 • Rezervasyonlar, sadakat programı, çevrimiçi sipariş entegrasyonu, kiosk, müşteriye dönük ekran ve dijital menü panosu gibi en iyi müşteri deneyimini sunmaya odaklanan özel bir eklenti özellikleri yelpazesi sunar.
 • Personel verimliliğini artırmak için işlevlerle donatılmıştır. Kolay ve hızlı personel eğitiminden aerodinamik personel planlamasına kadar platform, personeliniz üzerinde daha iyi kontrol sağlamanıza ve personelinizin görevlerini daha verimli bir şekilde yerine getirmesine olanak tanır.

ShopKeep

ShopKeep, küçük perakende mağazaları, kafeler, barlar ve diğer hızlı hizmet veren işletmeler için özenle tasarlanmış kapsamlı bir iPad POS platformudur. Bu bulut tabanlı çözüm, kullanıcı dostu ve sezgisel bir arayüze sahiptir ve dakikalar içinde kurulabilir. Kullanıcıların ödemelerden rezervasyonlara, kayıtlara, envantere, personele ve hatta pazarlama görevlerine kadar her şeyi yönetmesine olanak tanıyan akıllı perakende özellikleri sunar.Fiyatları mağazanızın özelliklerine göre belirlenmektedir.

Özellikleri:

 • Personel yönetimi ve müşteri yönetimi gibi yerleşik arka ofis özellikleri ile birlikte gelir. Maksimum verimlilik sağlamak için çalışanlarınızın çalışma saatlerini ve performanslarını takip edebilirsiniz. Güçlü CRM araçları, en iyi müşterileri tanımlamak ve yeniden pazarlamayı etkin bir şekilde tanımlamak için kullanılabilecek borç içi veriler sağlar.
 • Kolay etiket baskısı, fatura yönetimi ve özelleştirilebilir kağıt veya e-posta makbuzları için işlevler içerir.
 • Envanteri sperate öğe olarak ekleme ve toplu olarak yönetme, boyut, malzeme ve renk gibi varyantları uygulama ve envanteri izleme yeteneği sağlar.
 • Müşterilerin alışveriş modellerini, en çok satan ürünleri ve en yeni trendleri tanımlamaya yardımcı olan birden çok envanter raporuna erişim sağlar. Bu veriler, daha iyi satışlar, dönüşümler ve pazarlama için bilinçli envanter değişiklikleri yapmak için kullanılabilir.

Bunlar, uzmanlar tarafından önerilen POS sistemleri için en iyi seçimlerdi. Ancak, küçük işletmenizin ihtiyaç duyduğu POS sisteminin türünün, yardıma ihtiyacınız olan görev türüne, yaptığınız satış türüne, mağazanızın günlük olarak oluşturduğu trafiğe ve diğer faktörlere bağlı olacağını unutmayın. Tabii ki, bir bazı işletmeler için bunlar mantıklı gelmeyebilir; ya da aylık bir hizmet ödeyerek kiralamak yerine bir kere ödeyip tamamen siteye sahip olmak isteyebilir. Bu kısımda bizimle iletişime geçebilirsiniz. Yaptığımız web siteleri sadece size özel ve (know how) yalnızca size ait.

 

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Scroll to Top