Local / Yerel WordPress Nasıl Kurulur?

[toc content=".entry-content" anchor-text="#"]

Local WordPress nasıl kurulur? Bazen yerel makinenizde WordPress ile çalışmak daha uygun olabilir. Bugün sizinle birlikte WordPress’i yerel olarak yüklemeyi tamamen kolaylaştıran, ServerPress’ten DesktopServer adlı harika bir WordPress ürününü paylaşmak istiyoruz  . Bir düğmeye basit bir tıklama ile kelimenin tam anlamıyla yeni bir geliştirme kurulumunu saniyeler içinde başlatabilirsiniz. Aynı zamanda multisite ve WP-CLI’yi de destekliyor ! Geçmişte WampServer, XAMPP veya MAMP kullanıyor olabilirsiniz; ama henüz böyle bir şey görmediniz. WordPress’i yerel olarak ServerPress ile nasıl kuracağınızla ilgili kılavuzumuzu inceleyin. Ve evet, hem Windows hem de Mac’lerde çalışır.

DesktopServer her web geliştiricisinin sistemine kurulmalıdır! Siteler oluşturmada, müşteri ve kişisel çalışmalarda test etme ve uygulamada beni daha fazla zaman harcamaktan kurtardı. Daha da iyisi perdenin arkasındaki ekip. Müşterilerine özen gösterir ve başlangıçtan ileri seviyeye kadar herkese eşit davranırlar. En iyi yanı da ücretsiz kısmının olması. – Adam Silver, kitchensinkwp.com

DesktopServer Nedir?

Belki seyahat ediyorsunuz ve Wi-Fi erişiminiz yok, bu daha sonra çalışmaya devam etmek için yerel bir kurulum gerektiriyor. Ayrıca, dosyaları ve yerel düzenlemeleri değiştirmek için bazen daha hızlı olabilir veya herhangi bir şey varsa, onu çalıştırmak için genellikle daha kısa sürebilir. DesktopServer’ın kullanışlı olabileceği yer burasıdır.

Not: ServerPress ile hiçbir ilişkimiz yok, gerçekten araçlarını çok seviyoruz!

Yavaş WordPress hostingden bıktınız mı?
WordPress’i yerel olarak kurmak istediğinizde makinenizde yerel bir AMP ayarlaması yapmanız gerekir. WordPress durumunda, AMP A pache, MySQL, P HP anlamına gelir. Bunların tümü, yönetilen bir WordPress sunucusunun, sizin için web sunucularında ne çalıştırdığını, taklit etmek için gerekli yazılımlardır . Genellikle insanlar, çalışmaya başlamak için WampServer, XAMPP veya MAMP yazılımını yükler. Bunlar harika araçlar olmakla birlikte, çeşitli başka yazılım ve araçlarla çalışmak üzere tasarlandıklarından,  biraz sıkıcı olabilirler. DesktopServer aslında yerel bir AMP topluluğu olarak WordPress için tasarlanmış ve optimize edilmiştir .

ServerPress’in hem ücretsiz sürümü hem de yıllık 99,95 ABD Doları tutarında DesktopServer’ın premium sürümü vardır. Premium sürüm, çok daha detay içerir, 3. taraf yedeklerini içeri aktarma ve dışa aktarma, canlı siteye doğrudan aktarma ve daha fazlası gibi birkaç gelişmiş özellik içerir. Böylece ihtiyaçlarınıza bağlı olarak hangi versiyonun size en uygun olduğunu seçebilirsiniz. Bazı hızlı testler yapmanız gerekiyorsa, ücretsiz sürüm harika çalışıyor.

İster başlangıç ​​seviyesi ister daha gelişmiş bir WordPress geliştiricisi olun, DesktopServer’a bir göz atmanızı kesinlikle öneririz . Ayrıca geniş bir bilgi tabanına sahipler . WordPress’i yerel olarak kurmanın yolları kadar, bundan daha kolay olamaz. Ürünle ilgili herhangi bir tecrübeniz var mı? Öyleyse, aşağıdaki geri bildirimlerinizi duymak isteriz.

Kurulumu biraz detaylı olduğundan bu yazıda buna değinmedik, eğer kurulumu detaylı anlatmamızı istiyorsanız yorumlarınızı bekliyoruz.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Scroll to Top